LARA CROFT

Celým  jménem: Lara Croft
Věk: 21
Národnost: Britská
Zaměstnání: Čerstvě vystudovaná archeoložka. Několikrát také pracovala na částečný úvazek, aby pomohla při placení za vzdělání, mj. pracovala v baru.
Zájmy: Lukostřelba, horolezectví a turistika, čtení a bádání.

Tak trochu workoholik, Lara je skromná dívka a knihomol. Momentálně hledá význam a smysl života poté, co oba její rodiče zmizeli během expedice. Lara prožila dětství ve světě privilegií, vyrůstala  tedy zpočátku izolovaná od některých ukrutností života. Jak Lara dospívala, účastnila se spolu se svými rodiči archeologických výprav, díky kterým získala široký přehled o světovém dění a zdědila vášeň pro legendy a mýty.

Hledání ostrova Yamatai je její první prací po promoci na univerzitě.  Ačkoliv je poprvé plnohodnotnou členkou posádky, není na Endurance nováčkem. Strávila na lodi poměrně dost času ze svého dospívání, jelikož její otec si často najímal Rotha na své výpravy, a několik kratších výletů na lodi absolvovala jako asistentka, když jí  tuto možnost časově umožnila studia.

Samantha, Lařina nejlepší přítelkyně, a posádka lodi Endurance, jsou pro ni nejbližšími lidmi, kteří jí tak trochu nahrazují rodinu.

Lara v sobě má velkou mravní (a ačkoli o tom sama neví, i fyzickou) sílu; když dojde k vypjaté situaci, Lařina loajalita k přátelům je pro ni daleko více, než její vlastní bezpečí.

 

ROTH

Celým jménem: Conrad Roth
Věk: 52
Národnost: Britská (Sheffield/jižní Yorkshire)
Zaměstnání: kapitán lodi The Endurance, soukromý záchranář a lovec pokladů, bývalý voják
Zájmy: horolezectví, turistika a potápění k vrakům

 

Poté, co odsloužil dvě mise s RMC (Královská námořní komanda) Roth opustil armádu a své specializace začal využívat jako potápěč k vrakům a lovec pokladů na volné noze.  Roth cestoval po světě, získal si reputaci jako tvrdý, schopný a ochotný přizpůsobovat si podle sebe tvrdé zákonné normy v oblasti historických artefaktů.

Tyto jeho vlastnosti záhy přitáhly pozornost sběratelů cenností z oblasti smetánky, mezi jinými i rodičů Lary Croft.

Po několik let Roth doprovázel Lařina otce Richarda na celkem více než tuctu výprav za poklady, kde plnil funkci průvodce, a, pokud to bylo nezbytné, i bodyguarda.

Roth svou práci vystavěl na svém ideálu, průzkumníkovi Ernestu Shackletonovi. Rothovi vždy záleželo především na jeho posádce, na jejich bezpečí a pohodlí; on sám je na sebe pyšný také za to, že instinktivně rozpoznává, kdo bude dobrým členem posádky. Je velmi schopným vůdcem, který dokáže pozvednout morálku mužstva a přitom zůstat zábavným i realistickým člověkem.

 

SAM

Celým jménem: Samantha Nishimura
Věk: 22
Národnost: Portugalská, japonské občanství, hovoří anglicky a japonsky
Zaměstnání: Produkce dokumentárních filmů, tlumočník, pravidelně dostává peníze od bohaté rodiny
Zájmy: život na vysoké noze, kluby, utrácení peněz, cestování a dobrodružství

Matkou Samanthy je portugalská modelka, která pracovala v LA, když se seznámila s jejím otcem, mediálním magnátem z Japonska. V době dospívání se Sam hodně stěhovala, ne jen někde přes ulici, ale mezi kontinenty. Následkem toho se pak stávala outsiderem ve škole, což vedlo zase k tomu, že se z ní stala tak trochu zdivočelá rebelka.

Samantha je mladá a nadějná dokumentaristka a tak jako Lara, i ona má slabost pro odhalování příběhů světa, o kterých historie nehovoří. I přes své rebelantství má Sam velkou zálibu v drahých šatech a nedokáže pochopit, proč Lara odmítá užívat si společně s ní jejího bohatství. Občas si kvůli tomu Laru dobírá, ale nikdy to nenechá zajít tak daleko, aby se to podepsalo na jejich přátelství.

Obě s Larou mívají pocit, že do tohoto světa nezapadají a navzájem se povzbuzují z žízně po dobrodružství, kterou cítí stejně.

 

REYESOVÁ

Celým jménem: Joslin Reyes
Věk: 42
Národnost: Americká
Povolání: bývalá policistka, rekvalifikovaná na mechanika
Zájmy: mateřství, fušování do strojařiny

Joslin ´Jos´ Reyesová vyrostla v jedné z nejtvrdších čtvrtí Queensu v New Yorku. Vždy mluví napřímo a logicky, i když má i svou srdečnou stránku, kterou ovšem nesdílí zrovna snadno. Navíc je silně loajální a rozhodně nepatří k těm, koho byste chtěli potkat coby svého protivníka.  Poté, co byla spojována s vraždou místního vůdce gangu, byla Reyesová vyhozena z NYPD. Díky svému velkému zájmu o stroje se rekvalifikovala a našla si práci jako mechanik.

Reyesová se s Rothem zná přes deset let a příležitostně pracuje na jeho lodi jako hlavní mechanik. Má šestiletou dceru Alishu. Alisha často žije u Joslininy sestry, zatímco ona pracuje „pro strýčka Rotha“. Reyesová sice nenávidí odloučení od dcery,  ale Roth platí lépe, než jakákoli dílna, pro kterou kdy pracovala. Hlavní motivací Reyesové proto, aby byla nejlepší, je návrat domů k dceři.

Jejím snem je jednoho dne vydělat dost peněz na to, aby si mohla otevřít vlastní dílnu a trávit tak co nejvíce času s Alishou. Kvůli ní by se Reyesová nikdy pro nikoho neobětovala, ale stále ještě riskuje pro lidi v nebezpečí,kdykoliv jí její policejní instinkt zavelí.

 

WHITMAN

Celým jménem: Dr. James ´Jim´ Whitman
Věk: 43-45
Národnost: Americká
Zaměstnání: Vedoucí archeolog, spisovatel a TV producent/moderátor své show
Zájmy: pompézní akce byznysmenů, uvádění nových knih, jídla v nejlepších restauracích a nákladné cestování.

 

Doktor Whitman studoval na Harvardu a svou reputací je obojím: odboroníkem na antropologii i archeologii. Také získal titul PHD na univerzitě v Cambridgi a vyučoval pak po školách na celém světě. V posledních pár letech se pustil do série dokumentárních televizních pořadů a také se stal úspěšným autorem série knih. To z něj udělalo zbohatlíka a černou ovci v komunitě archeologů.  Pro jeho rostoucí popularitu a pro ´prodejnost pro TV´se od doktora Whitmana odvrátilo finanční štěstí.  Tuto eho smůlu ještě prohloubil finančně náročný rozvod.

Dokonce i jeho pořadu hrozí, žr nebude vysílán nadále, pokud mu nedodá nový úhel pohledu. S tímí se ovšem posádce na Endurance Whitman nesvěřil. Ve skrytu duše doufá, že cestou získá dost námětů pro další díly a spolu sse záběry od Sam dokáže opět dostat producenty na svou stranu.

 

MAIAVA

Celým jménem: Jonah Maiava
Věk: 33
Národnost: Novozélandská/Americká
Povolání: Kuchař a hlavní „holka pro všechno“ 🙂
Zájmy: Rybaření, vymýškení novýc receptů, být venku

 

Jonas se narodil na Novém Zélandu, ale pod dohledem své babičky vyrůstal na Havaji. Jako mladý muž se vrátil do rodné země, aby sloužil v armádě. Jeho síla a téméěř nadpřirozený talent pro rozpoznání nebezpečí z něj udělalo velkého oblíbence v jeho jednotce, stejně tak jako nikomu zrovna nevadilo, že uměl uvařit téměř cokoli, taky málokomu vadila-

Poté, co při plnění povinností utrpěl vážná zranění, byl se ctí propuštěn ze služby a přijal práci kuchaře v kavárně jeho sestry v Ngapuhi. S Rothem se setkali na Novém Zélandu, v doku, když Jonah zrovna nesl naráz čtyři bedny mořských plodů. Roth, uchvácen jeho sílou (a později i kuchařským uměním) mu nabídl místo na lodi.

 

GRIM

Celým jménem: Angus Grimaldi
Věk: cca 60
Národnost: Skotská
Zaměstnání: kormidelník, pracovník první pomoci na lodi
Zájmy: Fotbal, kočky, Irn-bru

 

Grim vyrůstal v „Gorbals“ ve Skotsku, jednom z nejvíce ´tuhých míst´v Británii.  Už odmalička v sobě má vášeň pro vodu a dost často si vyráběl makety lodí z odpadků, na kterých se pak učil plavbě po blízké řece Clyde.

Neexistuje nic, co by Grim nevěděl o plavbě a vodě, plavil se na všech oceánech světa, což zahrnulo i etapu práce pro obchodní loďstvo, kde také potkal Rotha. Roth a Grim se stali velkými přáteli a utužili přátelství i po službě. Společně pak cestovali po světě a vzali každou dobře zaplacenou práci. Všechny byly nebezpečné a většina z nich v zákonných mezích. Roth a Grim měli několik příležitostí, aby zachránili kůži jeden druhému. Potom, co si Roth pořídil The Endurance, nikdy by její kormidlo nesvěřil jinému člověku, než Grimovi.

 

ALEX

Celým jménem: Alex Weiss
Věk: 24
Národnost: Americká
Zaměstnání: hlavní technik The Endurance
Zájmy: Elektronika, hackerství, hraní her, konspirace
Alex se narodil v USA. Je technikem na lodi The Endurance a svou zručností a šikovností v elektrotechnice je často nazýván „rádiovým géniem“. Navzdory této své technické všestrannosti je Alex spíše uzavřwným a upozaďovaným členem týmu. Má talent hodný MacGyvera na využívání a spojování všeho možného a mohl by toho patřičně využít, kdyby si zvolil jinou životní dráhu.
Jeho zručnost je pro trosečníky klíčová.
Alex si toho je vědom a proto se snaží „medvědí službou“ dělat minimální množství práce a pořádné dřině se mu vždy podaří „proklouznout kolem“.  Alex je pořádný šprýmař, a ačkoliv je většinou pohotově vtipný, umí být občas i dost hrubý. Má také svou světlou stránku a je citlivý váce, než si je ochoten přiznat. Miluje konspirační teorie a legendy z městského života všeho druhu.