Pokud váháte, jestli vidíte dobře, mohu Vás ujistit, že ano!

Hra Tomb Raider: 10th Anniversary Edition od Core Design, která omylem unikla na internet ještě před oznámením a měla být pokusem Core Design se opět ujmout Lary po propadu TR: AoD, a kterou nakonec Eidos Interactive odmítlo, aby nedošlo ke tříštění značky mezi dvě studia, se zdála nedosažitelným snem pro všechny zvídavce i pravověrné Tomb Raider fandy. Důkaz toho, že když si něco opravdu moc přejete, sny se mohou splnit, je ale tady!

Díky mravenčí práci týmu Tomb of Ash jsme se o TRAE mohli postupně dozvídat mnohem více. My kartu věnovanou hře dodáme k nevydaným titulům brzy také. Nyní se ale Ashovi do orukou dostaly samotné soubory nevydané hry, a díky šikovnosti dalších lidí, jako je GhostBlade, si alpha verzi tohoto skvostu můžete vyzkoušet sami! Ash zároveň komunitu žádá o podpis petice, která by umožnila tyto soubory rozpracovat, hru tak dokončit a zachovat tento poklad. Crystal Dynamics sice řekli ne, ale pokud se komunita spojí a ukáže jim, jak moc všichni o tuto reimaginaci první hry z dílen původních tvůrců stojíme, snad se ledy pohnou! Podepište virtuální petici spolu s námi a umožněme to!

Herní soubory jsou umístěny ZDE, díky serveru Archive.org za jejich zachování pro budoucí generace!

POSTUP INSTALACE:

HRU JE TŘEBA HRÁT PŘES PŘIPOJENÝ PS/XBOX JOYSTICK, s klávesnicí zatím moc nepochodíte!

  1. Stáhněte si soubory hry
  2. Extrahujte archiv se jménem „Artbase.zip“. Je nutné extrakci provést na disk C:/ bez jakýchkoli podsložek, jinak hru nespustíte!
   Cesty k souborům tedy budou vypadat následně:C:\Artbase
   C:\Artbase\tombraider
   C:\Artbase\BuildSystem.exe
   C:\Artbase\Nakamichi TRAE level geometry converter.exe
 1. Rozbalte ARCHIV Xproger – Gh0stblade TRAE_Patch A OBSAŽENOU SLOŽKU VLOŽTE do základní složky Artbase,

 2. Otevřete soubor run.bat v jakémkoli textovém editoru a zkontrolujte, zda je v něm přítomna možnost -resize. Ta umožňuje úpravu velikosti okna hry. Pro nastavení rozlišení za resize můžete vložit ještě přesné parametry příkatzem -resize -width=1920 -height=1080, (pokud Vám nevadí okno, není nutné pro spuštění).

 3. APLIKACE PATCHE: Extrahujte stranou archiv „patch“ a složku „tombraider“ zkopírujte a přepište s ní původní na disku C. Pozor, přepsat soubory, nemazat původní složku!

 4. spusťte hru dvojklikem na soubor „run.bat“. Pokud se Vám jako mě objeví hláška o chybějícím .dll, najdete ho v souborech hry v umístění C:\Artbase\tombraider\converters\audioexporter\. Zkopírujte jej a vložte do základní Artbase složky. Takto jsem rozběhl. 
 5. Hra se spustí po načtení úvodní obrazovky s logem National Treasure (pravděpodobný re-skin hry po zamítnutí TR Eidosem).

Soubory jsou pravidelně aktualizovány pokaždé, kdy se podaří rozběhnout další kus, proto průběžně kontrolujte a stahujte updatovanou verzi!

UŽIJTE SI TUNY NOSTALGIE, ZATLAČÍTE NEJEDNU SLZU!

Upozorňujeme, že soubory nejsou ve vlastnictví serveru a mohou být na popud vydavatele kdykoli odstraněny!