Novinkou v tomto díle je věc doposud zcela nevídaná (pakliže neberu v potaz tituly ze série Lara Croft.) V tomto díle Tomb Raidera se poprvé do hry dostává MULTIPLAYER.

Ve hře více hráčů se můžete postavit na stranu trosečníků z The Endurance, nebo naopak na stranu obyvatel ostrova (tzv. mrchožroutů /Scavengers/), proti kterým ve hře jednoho hráče Lara bojuje.

Pravda, trochu nemilou okolností se někomu může jevit, že některé postavy (včetně Lary samotné) je třeba odemknout (dosažením dané úrovně postavy). Hráč má k dispozici výbavu a zbraně ze singleplayeru.

 

CO MULTIPLAYER NABÍZÍ:

Hráči si mohou vybrat celkem ze tří režimů:

TEAM DEATHMATCH:

Cílem tohoto režimu je „lov na týmy“. Ve stanoveném časovém limitu se na mapě navzájem hledají trosečníci a mrchožrouti. Vítězí ten tým, který po dosažení limitu deseti minut  zabil více protihráčů.

PRIVATE RESCUE:

Trosečníci mají za úkol shromáždit a na základnu přenést po ostrově rozeseté lékárničky, v čemž se jim budou protivníci snažit ze všech sil zabránit. O vítězi zde rozhodně počet nasbíraných lékáren nebo zlikvidovaných trosečníků.

CRY FOR HELP:

V tomto režimu se trosečníci, pronásledovaní Mrchožrouty, snaží po ostrově získat součástky (baterie) pro zprovoznění vysílače, kterým se snaží dovolat pomoci.