STATUS HER :Obě zrušeny | VÝVOJÁŘ: Core Design

Informace o tom, jak vznikal a byl vyvíjen Tomb Raider: The Angel of Darkness, ty jsou zmapovány a k nalezení velmi snadno. Co se ale mělo dít v sérii  po událostech ze šestého dílu, to už je velká neznámá. Pro tuto etapu  série bylo původně v plánu vyvinout trillogii, na které by se směr Tonb Raider značky odvíjel vstříc novým možnostem a technologiím. Plánované tituly měly nést názvy The Lost Dominion The Dream of Resurrection,

Bohužel tyto kapitoly se s v historii Tomb Raidera už neodehrály, díky nově zveřejněným zdrojům na webu autora příběhu, Murtiho Schofielda, a informacím, které se na světlo světa dostaly díky knize 20 Years of Tomb Raider, se o tom, co by mohlo být, můžeme dozvědět alespoň něco.

Pořádné sousto

Při vzpomínání na tuto etapu Murti Schofield řekl, že „od začátku bylo obtížné tak rozvětvený příběh s tolika vrstvami protlačit přes některá oddělení. V příběhu jsem pracoval s obskurními legendami, temnými praktikami, s prvky komiksů a grafických románů. noir filmovými tématikami, potlačenými náboženskými kulty a texty, neuchopitelnými sci-fi motivy, s prvky Lovecraftovského hororu, alchymistickou teorií, zamlčovanými pokrevními liniemi, fakty, které moderní historie popřela či dávnými a dalekými místy z legend. Také se zaniklými technologiemi, s mýtickými postavami, spornými templářskými tradicemi. konspiracemi, mystikou a apokalyptickými ságami a vizemi. Pořádné břemeno pro někoho, kdo se v těchto tématech neorientuje nebo jsou mu proti srsti.“ Jak se ukázalo, ještě než vůbec začalo přicházet v úvahu téma zpoždění vydání hry a ubírání obsahu, začalo pomyslné valení pořádného balvanu do příkrého kopce.

Původním záměrem byl rozvoj těchto obskurních faktů a skrytých zmínek v dalších kapitolách příběhu, pro které The Angel of Darkness sloužil jako odrazový můstek a základní stavební kámen. Všechny stavební pilíře příběhu se opíraly o obrobské množství dokumentů, vytvořených časových os, životopisů postav, různých variant příběhu vystavěných skrze rozhovory a podobně, které tvořily pevnou základnu, ale jinak nikdy nespatřily světlo světa.

Ilustrace: Murti Schofield