V úvodu si popovídáte se šéfem The Times. Pošle vás do archivu,kde si přečtete poznámky p. Cartera… „Nyní je čas dokončit, co Carter začal…“ jsou poslední slova Lary ve videu.

Sjedete do místnosti se dvěma sochami, mezi kterými je průchod. Otočte se k nim zády a jděte do levého rohu. Je tam chodbička. Projděte jí, vylezte až nahoru a najdete první secret, brokovnici a náboje. Potom zpět k sochám. Projděte mezi nimi a jděte dolů.

V chodbě se zdobenými sloupy postřílejte všechny škorpióny. V další místnosti skočte do díry a seberte malou lékárnu a světlice. Projděte mezi sochami, rychle seběhněte po schodech a uskočte na stranu. Přežene se kolem vás velká hvězdice. Nalevo nahoře, za sochami šakalů najdete náboje. Na pravé římse zase náboje do UZI. Projděte do další místnosti. Vpravo je průchod do haly s pokladem. Vyběhněte nahoru po schodech. Kolem levé zlaté nádoby projděte dozadu a seberte na zemi malou lékárnu a šípy. Vylezte na zeď a rozstřelte první lví hlavu.

Jděte za pravou nádobu a najdete velkou lékárnu a náboje. Opět vylezte na zídku a zničte druhou lví hlavu. Potom běžte k velkému zlatému trůnu. Na levé straně je díra, vlezte dovnitř, projděte krátkou chodbou a po žebříku vylezte nahoru. Tam najdete druhý secret a kuš se šípy. Na pravé straně odtáhněte zlatou nádobu na červenou značku. Ožijí dva šakali, které jste dole pod schodama míjeli. Zabít.Vraťte se do předchozí místnosti. Napadnou vás tři šakali. Až je zabijete, vylezte na kostku uprostřed místnosti a vyskočte do otvoru v protější stěně.

Po kolenou dojděte do loučemi osvětlené chodby. Jděte dál, minete dvě mumie. Poté, co zahnete doprava, mumie ožijí a přidá se k nim jedna před vámi. Zabít nejdou, jediné co na ně platí, je, když použijete cheat a rozmetáte je na kousky granátometem. Takže je musíte přeskočit. Vyběhněte z chodby a seskočte do sálu s vodou. Mumie tam za vámi nejdou, očividně mají potíže s překonáváním terénních překážek. V sálu jsou zubatí krokodýlci. Ale není tak těžké je zabít. V nádobě napravo najdete pistoli. Skočte do vody. Skoro přímo pod vámi je zespodu páka, která otevírá chodbu na protější straně bazénu. Zatáhnout, přeplavat, vylézt do chodby.

Seběhněte po schodech a jste v místnosti s keramickými nádobami. Rozstřílet. Před brouky ustupte na mříž u schodů, propadnou. V dalších nádobách byly náboje a laser sight ( laserový zaměřovač ), který zkombinujte s pistolí nebo kuší. Potom vylezte nahoru. Pozor na oheň, dobře víte, že jak Lara jednou chytne, je s ní amen. V nádobách nahoře najdete náboje a malou lékárnu. Slezte zase dolů a odtáhněte zlatou nádobu, která zakrývá chodbu. Vyběhněte nahoru po schodech. V prvních dvou džbánech najdete náboje a světlice. Ve třetím je škorpión. Co s ním, víte. Seběhněte po dalších schodech dolů. Jste u velké jámy. Použijte pistoli se zaměřovačem ( klávesa „nula“ na numerické klávesnici ) a rozstřelte kamenné hlavy po stranách nahoře. Jáma se zasype pískem a ožijí tři mumie na protější straně. Oběhněte je a nahoru po schodech. Schovejte se do rohu nalevo. Mine vás hvězdice. Vběhněte do chodby nad schodama a hned se schovejte do výklenku nalevo. Další hvězdice. Vyběhněte do dalšího sálu s pokladem. Zapadne za vámi mříž. Vyjděte po schodech nahoru a vezměte Zlatou Masku z podstavce. Otevře se chodba na pravé straně. Projděte chodbou. Zapadne za vámi další mříž. Vyjděte po schodech a před bandou krvežíznivých scarabeů ( brouků ) utečte na mříž nalevo nebo napravo. Až se všechny ty potvůrky ztratí kdesi dole, dojděte na konec chodby a vyskočte na padací dveře ve stropě. Vylezte nahoru.

Dobře si prohlédněte chodbu před vámi, protože je to jedna z posledních věcí tohoto levelu, co vidíte. Vyběhněte nahoru po schodech a koukněte se na závěrečné video s titulky.

A neříkejte, že už jsem jednou nepsal, že je level až moc krátký…