Projekt magazínu The Tomb Raider Times vznikl v roce 2018 jako vedlejší produkt našeho webu. Účelem magazínu je vytvářet pro fanoušky zdarma dostupnou platformu, která se dá bez problému rozběhnout na všech dnešních moderních zařízeních, a přitom neotřele informuje o dění kolem Tomb Raider série i v herní komunitě, nebo naopak zpracovává materiály z dob klasických dílů série formou retrospektivních reportáží. Magazín je zároveň interaktivní a použité trailery či odkazy k nákupu například merchandise jsou aktivní. Projekt je nekomerční a vychází formou občasníku. 

DALŠÍ ČÍSLO VYJDE:
očekávané datum vydání: – bude oznámeno –

SHRNUTÍ POSLEDNÍHO ČÍSLA

V posledním čísle magazínu se zaměřujeme na tři hlavní témata, kterým předchází souhrn novinek kolem série, jež se udály od vydání posledního čísla:

  • Novinky ke druhému filmu rebootované série a info o vydání Shadow of the Tomb Raider v Definitive edition
  • Rozloučení s Nealem Boydem, jedním z tvůrců levelů pro Tomb Raider I a II
  • Souhrnné informace o dallší z výročních soch Tomb Raider, tentokrát ze hry Temple of Osiris
  • a další…

The Dark Angel Symphony

Podívali jsme se na zoubek projektu The Dark Angel Symphony, nedávno vydané klasice v novém kabátě – hudební poctě čtvrtému až šestému dílu, reimaginaci hudby původního skladatele Petera Connellyho.

Tomb Raider v Brawlhalle

Lara Croft se dostala i do hry Brawlhalla, legendární skákací bojovky, ve které se bojuje o nehynoucí slávu proti protivníkům s velmi nadanými hrdiny z mnoha světů. Lara Croft se dočkala svého vlastního cross-overu, a Vy se tak o něm můžete dočíst více.

Co bylo a co plánujeme

Pro mnoho povinností a ktivita spojená s portálem za moc nestála. Oznámili jsme Vám mnohé plány, ale pak bylo najednou ticho… a proto jsme se rozhodli Vás informovat, co s tím a kam směřujeme .

STÁHNOUT POSLEDNÍ ČÍSLO

cover-4

PŘEDCHŮDCE PROJEKTU, „TOMB RAIDER WANDERLUST“

Na tomto místě je zajisté zapotřebí zmínit ještě jeden velmi podstatný a nezanedbatelný projekt, na kterém jsme se spolupodíleli v roce 2016. Jednalo se o předchůdce magazínu, na kterém pracujeme nyaní, projekt Tomb Raider Wanderlust. Projekt debutoval výročním číslem rozhovorů s těmi, kdo měli a mají co do činění se světem Tomb Raidera, ať už jde o osobnosti z řad vývojářů, fanoušků či těch, kdo pracovali na jiných částech univerza TR. Tito lidé k výročí dvaceti let série zavzpomínali na to, jak se s Larou poprvé setkali i co pro ně znamenala a znamená.

Projekt po vydání tohoto čísla pak několikrát změnil formu, což nakonec vedlo k našemu rozhodnutí jej opustit. V současné době tedy lze říci, že Wanderlust byl pro nás odrazovým můstkem k tvorbě projektu tak, jak jsme jej chtěli mít.

Speciální číslo Wanderlustu naštěstí zůstalo zasuto v našich archivech a nezmizelo tak docela. Protože obsahuje exkluzivní materiály vzniklé přímo  k oslavě dvaceti let Tomb Raider na scéně, rozhodli jsme se jej umístit do archivu vydaných čísel.